Liga Otců
Pomož si sám, pak ti pomůže kde kdo.

Přehled článků o účelových obviněních ze zneužívání dětí

Česká média o účelových obviněních oznamovatelek proti otcům

0 3 997

Novinky.cz: Partnera podezírala ze zneužívání dcery. Nic neprokázala a o dítě přišla

Blýská se snad na lepší časy a soudy budou extrapunitivním matkám odebírat děti? Článek ilustruje případ, kdy matka neprokázala své tvrzení ohledně pohlavního zneužití dcery Karolínky jejím otcem. Při poslední návštěvě školky už matka dceru neviděla,svěřili ji otci. V článku se také objevují citace klinické psycholožky a ředitelky Dětského krizového centra Zory Duškové, které náhlé odebrání dítěte nepřipadá jako zcela jednoznačně správné. Průběh odebrání by měl být prý postupný.

Novinky.cz: Obvinila manžela, teď je sama před soudem

Nejčerstvější případ, který bude projednávat městský soud v Brně začátkem roku 2018 se týká muže z jižní Moravy. Toho manželka křivě obvinila. Žena neunesla rozchod a nenapadlo ji nic inteligentnějšího, než se hluboce zamyslet a stvořit pohádku o tatínkovi, který v kostýmu kočičky pouští svým nezletilým dětem porno a požaduje po nich orální praktiky. Po 2 letech šetření nedokázala tvrzení ženy Policie potvrdit a nyní se žena u soudu zpovídá sama. Hrozí ji několikaleté vězení.

Idnes.cz: Za křivé obvinění expartnera ze zneužívání dětí půjde žena do vězení

Třicetiletá plzeňanka si nedala říct. Ačkoliv si celý svět myslel, že muž je ze zneužívání dcer nevinný, ona si to nechtěla připustit a zkusila to dvakrát, jednou s podmínkou a podruhé za 2,5 roku nepodmíněně. Impulz.cz: Za křivé obvinění expartnera ze zneužívání dcery padl tříletý trest

Idnes.cz: Křivých obvinění ze zneužívání dětí přibývá. Trpí tím rodiče i děti

Redakce idnes musí na základě poznatků odborníků a policie konstatovat, že křivé obvinění se stalo superhitem matek, které si vybíjí zlost na svých exmanželech. Vlastně je to trendy! móda! Navíc prokázání úmyslu matek křivě žalovat je prý obtížné! „Holky nezlobte, nebo vám paní soudkyně tu podmímku fakt dá, ty ty ty!“ Dočtete se mimo jiné o případu Romana Konečného,který pracoval pro rádio Svobodná Evropa. Ten skončil díky ženě ve vyšetřovací vazbě, musel se podrobit psychologickému a sexuologickému vyšetření a dalším výslechům na policii.

Info.cz: Češky si na internetu radí, jak zlikvidovat manžely křivým obviněním ze sexuálního zneužívání dětí

Článek má velmi slibný titulek. Čtenář by očekával bližší informace o tom, kde, kdy a jak si radí ženy ohledně likvidace svých protějšků, nicméně nic takového článek nenabízí a hodnocení křivého obvinění je v článku zlehčeno na úroveň informací o mírném zdražení brambor.

Novinky.cz Na křivé obvinění ze sexuálního zneužívání doplácejí děti

Citace z článku: „Podle soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 10 Moniky Kymlové rodiče často nevědí, co je jejich rodičovská zodpovědnost a co budou děti vlastně prožívat. „Vezmou si advokáty a začne boj. V praxi je křivé obvinění častou součástí taktiky. Přitom si rodič, který druhého křivě obvinění, neuvědomuje, že poškozuje hlavně to dítě,“ zdůraznila soudkyně.“ Nicméně soudkyně Kymlová už pojmem „taktika“ klasifikuje jednání matek jako účelové, nikoliv chránící dítě proti opravdovému zneužití.

Parlamentní listy.cz: Zdechovský (KDU-ČSL): Křivé obvinění ze sexuálního zneužívání je hnusný zločin

Ano, je to neuvěřitelný hnus. Konečně někdo rozumný, kdo umí problém pojmenovat lidsky. Podle Zdechovského je křivé obvinění ze sexuálního zneužívání dětí stejně hnusné, odporné a zavrženíhodné jako skutečné zneužívání. A proto je potřeba falešná nařčení ze zneužití tvrdě trestat. Jen tak dál pane Zdechovský!

Echo24.cz Nová zbraň u rozvodů: křivé obvinění ze sexuálního zneužívání dětí

Článek ilustruje domnělé znepokojení soudců, psychologů, psychiatrů a pracovníků OSPOD, že přibývá případů, kdy se jeví obvinění matek proti otcům jako taktika. Pojem taktika už sám deklaruje úmyslnost a účelovost. Pokud muže policie očistí, chování oznamovatelek bývá prý nápadná. Projevují výbuchy nesouhlasu jako prohru v taktickém boji spíš, než aby si oddychly, že se zneužívání na dětech nedělo.

Doktorka.cz: Křivé obvinění ze sexuálního zneužívání je zločin

„V pátek 22. září se v Praze uskutečnila odborná konference  / 1.část  2.část /  ke stále více aktuálnímu tématu křivého obvinění ze sexuálního zneužívání dětí v průběhu rozvodu rodičů, která si klade za cíl poukázat na dlouhodobá rizika těchto obvinění a dopady na děti“

Novinky.cz: Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Ochrana dětí zavání někdy hysterií

Článek hodnotí dnešní dobu jako úřednicky puritánskou. To co se dříve posuzovalo jako normální je dnes sociálními pracovníky či pedagogy posuzováno s velkou přísností. Obraz koupajícího se nahého rodiče s dítětem ve vaně zavání podezřením. Prý s tím souvisí i byznys advokátů, nejrůznějších expertů a institucí. Jaroslav Zvěřina se ztotožňuje s názorem,že trestní oznámení ze sexuálního zneužívání dítěte podávají matky během rozvodových řízení zcela účelově a zpravidla bývají podložená buď žádnými a nebo zcela neurčitými důkazy.

Blesk.cz Křivé obvinění ze sexuálního zneužití dětí? Za pomluvu chce soud tvrdý trest

Citace z článku: „Muž obvinil advokáta své bývalé družky ze zneužívání dětí, kterým měl právník sloužit jako opatrovník. Za křivé obvinění ho nejprve odsoudil okresní soud na tři měsíce s roční podmínkou, krajský soud ale následně stěžujícího si muže osvobodil, protože údajně nešlo o trestný čin. To se ale do budoucna změní, Nejvyšší soud nastavil novou „laťku“ v posuzování podobných případů.“ ………. křivých obvinění ze zneužití dítěte se dopouštějí i muži, ovšem v nepoměrně malém procentuelním zastoupení.

ceskatelevize.cz Manželka falešně obvinila muže ze zneužívání. Soudní znalkyně jí uvěřily

Tento případ již v současné době vede k trestnímu stíhání matky ZDE se sazbou až tříletého vězení, nicméně na rozdíl od novějšího odkazu na článek s informacemi pokročilého šetření – starší článek na portálu české televize nabízí videosnímek vypovídajícího otce, který líčí průběh děsivé aféry.

tn.nova.cz: “Táta mě osahává,” tvrdil chlapec policii. Všechno si vymyslel!

Na popud matky musel chudák zmanipulovaný pětiletý chlapec vypovídat proti otci. Podle policie chtěla žena uškodit manželovi při rozvodu. Kvůli trestnímu stíhání by mu zabránila ve styku se synem a tím dosáhla výhody při vypořádávání společného majetku. …..běžná klasika,standard

ahaonline.cz: Jak se pozná zneužívání dítěte? Lucinka (5) namalovala prasátko… s dlouhým ocáskem. Její táta se pak oběsil!

Tak toto je děsivý případ se smutným koncem! Chudák otec. Velmi znepokojivý je na tomto případu naprostý amatérismus ve vypracování odborných posudků. Měli by je dělat kompetentní osoby a nikoliv logopedové. Klinická psycholožka pak navedla vyšetřování správným směrem, ale pro otce už bylo pozdě. Sáhl si na život.

obarodice.blog.cz Profesor Milan David křivě obviněn matkou dítěte z pedofilie

Tady si to mezi sebou rozdává trojice akademiků a jeden politik. Je to celé opravdu divné. Jako by šlo o nějakou podivnou hru, než opravdový případ. Navíc důkazy figurující v případu ohledně zneužití dítěte jsou směšné.

prozeny.cz Jak to vidí chlap: Exmanželky umí být zákeřné!

Tento článek je psán pro ženy ve stylu magazínovské lifestylové šablony tak, jak se profesionálové zaměření na cílené  čtenáře dovedou vetřít formou literárního žargonu. “Syndrom zákeřné manželky” není reálný vědecký pojem – jak by se na první pohled mohlo zdát, nýbrž je to evidentně cílená novinářská kreativita autora. Nicméně pro určitý typ konzumentů má své kvality.

Zanechte Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.